Wywiad z panem Gerardem Tiszbierkiem -

Prezesem ZMG ZOSP RP w Ujeździe

ZMG ZOSP RP - Zarząd Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych         Rzeczpospolitej Polskiej

Prezes Gerard Tiszbierek - prowadzi zebranie Zarządu Gminnego OSP

1. Jak długo mieszka Pan w gminie Ujazd?

W gminie Ujazd mieszkam od urodzenia tzn. od 1958 roku.

2.Co sprawia Panu największą przyjemność w pełnionej funkcji?

Największą przyjemność sprawia mi stan wyposażenia jednostek, wzrost poziomu wyszkolenia podstawowego i specjalistycznego strażaków. Cieszy mnie również jako prezesa duży stopień zaangażowania młodzieży w ochronie przeciwpożarniczej poprzez udział w turniejach wiedzy pożarniczej, konkursach plastycznych, zbiórkach szkoleniowych, zawodach strażackich i innych imprezach kulturalnych.

3.  Jakie są Pana zainteresowania poza pracą?

Poza pracą zawodową zajmuję się działalnością jednostek OSP na terenie naszej gminy, ostatnio interesuję się działalnością Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy wsi Niezdrowice. Uwielbiam niedzielne spacery wzdłuż Kanału Gliwickiego z moimi dziećmi oraz jazdę na rowerze.

4. Jaką ma Pan wizję integracji młodzieży gimnazjalnej?

Uważam, że młodzież angażuje się w życie naszej gminy, tylko na terenie naszych wszystkich sołectw nie ma świetlic środowiskowych, gdzie młodzież może kultywować i rozwijać swoje zdolności. Jest tu zbyt małe angażowanie się władz samorządowych, które powinny stworzyć plany szkoleń w dziedzinie kulturalnej oraz prowadzić profilaktykę przeciwalkoholową.

Powrót na początek strony...